Seminář pro ženy:
Komplexní péče o ženské tělo v těhotenství a po porodu

Ženské tělo v období těhotenství a po porodu prochází mnohými proměnami. Očekávání miminka přináší různé tělesné změny v proporcích, dechovém vzoru či zapojování svalů. Mnohdy jsou tyto změny spojeny s bolestmi různých částí těla (páteř, stydká kost, kyčelní či kolenní klouby, plosky atd.) anebo například s refluxem. Stejně tak poporodní období má svá specifika, které je vhodné vnímat, aby se maminka mohla cítit ve svém těle radostně a bez bolesti. A zejména, pokud má žena informace, jak si uchovat svůj vnitřní klid, tak poskytne to nejharmoničtější prostředí pro své miminko nejen u sebe v bříšku, ale také po porodu. 
 
Ve SPINEZIO fyzioterapie vnímáme, jak důležité je mít informace, o které se můžeme v životě opřít. Proto jsme si připravili jednodenní seminář pro ženy, který bude věnovaný tomu, jak si o své tělo pečovat v období těhotenství a po porodu.

Kdy:   13.04.2024, od 9:00 do 16:30
     
Kde:   SPINEZIO fyzioterapie (Sokolovská 444/118, Praha 8 - Karlín)
     
Komu je kurz věnován:   všem ženám se zájmem o těhotenství, porod a období po porodu
     
Kdo vás bude kurzem provádět:   Mgr. Lucie Vokatá, Mgr. Michela Horká, Mgr. Tereza Buzková
     
Cena:   2500 ,-

Lektoři kurzu

Mgr. Lucie Vokatá

Lucie postupně nasbírala zkušenosti jako fyzioterapeutka v nemocničním prostředí, kde pracovala na gynekologicko-porodnickém oddělení, následně pracovala v zařízení s psychosomatickým zaměřením, kde začala intenzivněji vnímat spojitost těla a mysli a jak důležitá je komunikace nejen mezi terapeutem a klientem, ale především v životě. Ve svém přístupu využívá řadu manuálních technik v kombinaci s moderními terapeutickými přístupy. Zejména vychází z vývojové kineziologie a její souvislostí s funkčními svalovými řetězci, včetně viscerovertebrálních vztahů.

Mgr. Michaela Horká

Michaela již během studií sbírala zkušenosti, jak v lůžkových, tak ambulantních zařízeních. Věnuje se pacientům s funkčními i strukturálními obtížemi a také pacientům po úrazech a operacích. Profesní vývoj ji nasměroval na problematiku ženského zdraví, které ji nesmírně zaujalo. Proto se po absolvování certifikovaného kurzu Ludmily Mojžíšové začala specializovat na gynekologickou fyzioterapii. Míše se dennodenně potvrzuje, že pokud léčíme jenom naši tělesnou schránku, tak výsledek terapie je jenom částečný. Proto je pro ni velmi důležité nejen fyzické zdraví, ale zejména psychická pohoda jejich klientů, a proto je pro ni stěžejní vřelá a upřímná komunikace mezi klientem a terapeutem.

Mgr. Tereza Buzková

Obrovskou inspirací pro Terezku v její práci je dětská dokonalost a přirozenost. Tu vnímá nejen v ideálním držení těla a ladnosti pohybu u zdravých dětí, ale také v komunikaci beze slov. Tedy v komunikaci prostřednictví energie.
 
V týmu SPINEZIO pod vedením Dr. Petra Zahradníka se věnuje zejména miminkům a dětem v předškolním věku. Stále intenzivněji vnímá, že pro zlepšení různých pohybových či tělesných odchylek je zásadní a rozhodující právě přístup nás dospělých k dětem. Tedy jaká energie na děti působí v jejich okolí.

Teoretická část

(Mgr. Lucie Vokatá, Mgr. Michaela Horká)

 

  • Těhotenství - fyziologické změny, specifika jednotlivých trimestrů

  • Pohybová aktivita v těhotenství  - indikace/kontraindikace a jak se liší jednotlivé trimestry

  • Panevni dno - funkce, jeho úloha při těhotenství i po porodu

  • Porod - vaginální i císařský řez, průběh, možné komplikace

  • Jizvy související s porodem - jizva po SC, jizva po nástřihu/ ruptuře hráze

  • Poporodní období - jak a kdy začít s pohybem, jaká dodržovat režimová opatření, pohybová aktivita v šestinedělí 

  • Diastáza - jak vzniká, samovyšetření, kdy navštívit odborníka? 

  • Pomůcky využívané v těhotenství (rebozo šátek, těhotenské pásy) 

Pokračování teoretické části

(Mgr.Tereza Buzková)

 

  • Fyzioterapie u novorozenců (kdy navštívit fyzioterapeuta, na co si dát pozor)

  • Polohování a handling  novorozenců

Praktická část

(Mgr. Lucie Vokatá, Mgr. Michaela Horká)

 

  • Nácvik aktivace a relaxace pánevního dna

  • Vhodná cvičení pro jednotlivé trimestry a poporodní období (diastáza)

  • Využití rebozo šátku v těhotenství i po porodu

  • Péče o jizvu po císařském řezu (jednotlivé masážní techniky)

Přihlášení